Być może jesteś fanem produkcji telewizyjnej, reality show o nazwie Wyspa Przetrwania? Jest to program typu survival, emitowanego przez telewizję Polsat w którym uczestnicy będąc na tropikalnej wyspie, zmagają się z różnymi (często ekstremalnymi) zadaniami.

Choć emisja programu odbywa się na przełomie września 2017, to początki produkcji Wyspy Przetrwania zaczęły się kilka miesięcy wcześniej.

Wraz z bratem Tomkiem i synem Darkiem, mieliśmy niesamowitą przyjemność dorzucić do produkcji swoją cegiełkę w postaci charakterystycznych totemów, które z pewnością możesz dostrzec w emitowanych odcinkach.

Totemy na Wyspie Przetrwania – od projektu do realizacji

Wszystko zaczyna się na papierze i w tym przypadku było podobnie. Mieliśmy zalecenia, że totemy mają być stylizowane na stare, orientalne, plemienne, wyglądające na zniszczone wodą. Pomysł od razu nam się spodobał.

Pierwsze projekty jakie powstały, złożyły się na ostateczną wersję, gdyż otrzymaliśmy informację, że połączenie jednego i drugiego, będzie najlepszym rozwiązaniem. Zatem mamy już zarys bryły projektu, teraz czas na materiał.

Stare totemy drewniane robi się ze starego drewna

Są różne techniki postarzania drewna, ale aby najlepiej oddać charakter starego materiału, warto wykorzystać po prostu stary materiał.

Kilkusetletnie dęby, wydobywane z bagien, zakonserwowane w naturalny sposób, twarde jak kamień, mające spękaną strukturę – taki materiał wydał nam się najbardziej odpowiedni.

Kawałek dębowego drewna, wydobytego z bagien, przecięty na pół

Mając kilka takich drewnianych brył, czas na wycięcie kształtu totemów. Później powinno być już z górki.

 

Gdy mamy bryłę totemu, czas na magię. Trzeba wyrzeźbić wszystkie detale.

A tutaj już mamy totemy w stanie surowym z podstawowymi detalami. Czas na kilka akcentów.

I mała prezentacja na piasku. Musimy przecież wizualizować, gdyż jak wiedzieliśmy, Wyspa Przetrwania miała się odbywać na piaszczystych plażach.

Kolejnym etapem ważnym dla produkcji są ostateczne detale. Stare totemy tego typu często są obwieszone różnymi sznurkami, drutami, nabitymi gwoździami. Chcieliśmy dodać coś subtelnego i podkreślić ten orientalny lecz surowy charakter. Całość musi być też zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi.

Zamoczone drewno może zachowywać się w sposób niepożądany, dlatego trzeba takie totemy zaimpregnować, a wtedy drewno z pewnością przetrwa kolejne dziesięciolecia, nawet na otwartej przestrzeni.

Na koniec mała pamiątka w formie zdjęć osób, które mieli udział w wyprodukowaniu drewnianych totemów do polskiej edycji programu Wyspa Przetrwania.

Producentom programu dziękujemy za współpracę, zaufanie i (można śmiało powiedzieć) wolną rękę przy produkcji rzeźb, gdyż nie czuliśmy nad sobą ani presji czasu, ani nietypowych „życzeń” często charakterystycznych dla dużych zleceniodawców. Mieliśmy wizję, która spodobała się odbiorcy i wierzymy, że to najlepszy przepis na udaną współpracę.

 

 

O to kilka zdjęć przedstawiających proces powstawania totemów:

Życzymy sukcesów związanych z emisją Wyspy Przetrwania, a tymczasem czekamy na kolejne, ciekawe wyzwania.

Pozdrawiamy Serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *